Potřebujete poradit? Zavolejte Lucii +420 800 77 99 77 Po-Pá, 8-16h
Lucie

S Xemelem na Kaufland

Prodávejte na oblíbeném online tržišti Kaufland Global Marketplace.

Kaufland Global Marketplace

Kaufland Marketplace je třetí největší prodejní platformou v Německu. Naleznete v něm produkty od více než sedmi tisíců prodejců, zařazené ve více než pěti tisících kategoriích. Měsíčně Kaufland navštíví přes 32 milionů zákazníků a může se chlubit velice silným a důvěryhodným brandem, který je podpořený širokou sítí kamenných poboček. Od roku 2023 je Kaufland Global Marketplace dostupný také v České republice a na Slovensku. V roce 2024 se marketplace rozšiřuje také do Polska a Rakouska. Celkově tak máte možnost oslovit více než 81 milionu online zákazníků.

Země:

Německo

Česká republika

Slovensko

Polsko

Rakousko

Ať už chcete s Kauflandem prodávat na českém, slovenském, německém, polském nebo rakouském trhu, stačí vám k tomu jedna registrace. Možnost mezinárodní expanze je díky jednoduchému přístupu na všech pět marketplaces velice snadná. Kaufland je napojený na jazykový překladač DeepL, takže případné produktové překlady můžete vyřešit na jednom místě. Na Kauflandu platíte jako prodejce měsíční paušál (40 - 50 € dle úrovně spolupráce) v rámci něhož máte přístup na všech všech pět trhů. Dále platíte provizi z prodeje 4 - 16 % (dle typu sortimentu).

Svá produktová data můžete do Kaufland Global Marketplace importovat prostřednictvím dvou typů feedů – nabídkového feedu (je známý také jako inventory feed) a produktového feedu. Abyste na tržišti Kaufland mohli začít prodávat své zboží, potřebujete nabídkový feed, který obsahuje informace o vašich individuálních prodejních nabídkách produktů (vaše cena, dostupnost zboží, stav zboží, termín doručení apod.). Vaše nabídky se pak na produkty v katalogu Kauflandu párují pomocí EAN kódů, které ve feedu musíte povinně u každého produktu zasílat. EAN totiž slouží jako identifikátor pro párování nabídek. Pokud na Kauflandu chcete inzerovat produkty, které Kaufland ve svém katalogu zatím nemá, budete potřebovat ještě další soubor – produktový feed. Ten obsahuje veškeré obecné informace o produktech jako je název a popis produktu, obrázky atd.

Oba typy feedu jsou ve formátu CSV a můžete si je v Xemelu na klik vygenerovat. Feedy mohou vyžadovat dodatečné úpravy. Ty si v Xemelu jednoduše nastavíte za pomoci více než 40 editačních akcí, které úpravy automatizují a tím šetří váš čas. Stačí se zaregistrovat do Xemelu a vložit do něj vstupní produktový feed v některém z Xemelem podporovaných formátů – Xemel podporuje všechny běžně používané formáty feedů. Produktové napojení na Kaufland Global Marketplace je tedy s Xemelem velice snadné a rychlé.

Máte zájem o napojení na Kaufland?

Zaregistrujte se do Xemelu a vyzkoušejte ho nezávazně na 14 dní zdarma.

Čtěte na blogu