Potřebujete poradit? Zavolejte Lucii +420 800 77 99 77 Po-Pá, 8-16h
Lucie
Funkce
Napojení na dodavatele

Napojení na dodavatele

Využijte Xemel jako nástroj pro správu dodavatelských feedů a produktů.
 • Data dodavatelů sloučíme a připravíme pro import do vašeho e-shopu.
 • Informace o produktech si kdykoliv jednoduše upravíte, nebo to necháte na nás.

Proč si vybrat Xemel?

check Rychlé
a cenově
dostupné řešení
check Napojení
neomezeného počtu
dodavatelů
check Úprava,
produktových informací
k dispozici 24/7
check Kvalitní
produktová data

ve vašem e-shopu
check Automatická
aktualizace

produktů
check Import vybraných
produktů

do e-shopu

Jak napojení na dodavatele funguje

Jak funguje napojení e-shopu na dodavatele
1

Import dat dodavatelů
do Xemelu

Tenhle krok připravíme za vás. Na začátku spolupráce od vás budeme potřebovat dodavatelská data. Pro váš byznys je důležité do e-shopu importovat kvalitní a kompletní informace o produktech. Proto čím více dat od dodavatelů nám poskytnete, tím lépe. Z více zdrojů produktových dat totiž vytvoříme nejkvalitnější feedy s tím správným obsahem.
 • Čím více zdrojů dodavatelských dat, tím lépe.
 • Data od dodavatelů mohou být v různých formátech.
 • Podporujeme formáty XML, CSV (včetně Google Sheet).
Ze zdrojů dodavatelských dat vybereme po dohodě s vámi všechny cenné produktové informace, se kterými budete chtít dále pracovat. Následně data od různých dodavatelů přetvoříme do jednotné struktury - takové, kterou podporuje vaše e-shopové řešení.
2

Výběr produktů
a úprava produktových informací

Když už jsou data dodavatelů importovaná do Xemelu, můžete u jednotlivých produktů sami kdykoliv upravovat informace. Nebo můžete úpravy nechat kompletně na týmu našich specialistů. Smyslem úprav je vytvořit feed s daty dodavatelů plný kvalitních informací, abyste jimi poté naplnili svůj e-shop a zákazníci na něm našli vše, co potřebují k výběru toho správného produktu a nákupu.

Nejčastější typy úprav

 • Výběr produktů
  Vyberte jen ty produkty, které chcete importovat do e-shopu. Například podle kategorie, maržovosti, dodací lhůty.
 • Párování kategorií
  Párujte kategorie dodavatelů na strom kategorií vašeho e-shopu.
 • Názvy produktů
  Sjednoťte názvy produktů podle standardu vašeho e-shopu. Doplňte do názvu výrobce nebo třeba parametry. Zkrátka cokoliv potřebujete.
3

Napojení dodavatelů
do e-shopu

Váš feed s daty všech dodavatelů je nyní připravený ve správné struktuře a obsahuje produktové informace v podobě, v jaké je potřebujete. Teď už hotový feed stačí naimportovat do e-shopu. Výsledný feed máte k dispozici v administraci Xemelu, stačí zkopírovat jeho URL a nasadit do e-shopu.
 • Dodatečné úpravy
  Výsledný dodavatelský feed můžete v rozhraní Xemelu kdykoliv dále upravovat (nebo využít kapacity našich specialistů). Dodavatelský feed se automaticky aktualizuje standardně každých 45 minut. Četnost aktualizace jde ale nastavit podle vaší potřeby.
 • Přidání/Odebrání dodavatele
  Pokud chcete některého dodavatele vypnout, je to otázka pár kliků. Pokud naopak budete v budoucnu chtít napojit nového dodavatele, bez problému přidáme do již vytvořené struktury jeho data.
 • Separátní skladový feed
  Některá e-shopová řešení umožňují nahrávat skladová data v odděleném feedu. Pokud je to váš případ, můžeme v Xemelu vytvořit i separátní skladový feed. Položky na skladě se často mění, proto některé e-shopy volí u skladového feedu častější aktualizaci dat, než u feedu s produktovými daty.

Cena napojení e-shopu na dodavatele

Cena se skládá z jednorázového poplatku a měsíčního paušálu.
Jednorázový poplatek Měsíční paušal
Jednorázový vstupní poplatek za spojení všech zdrojů dat od dodavatelů a vytvoření struktury dodavatelského feedu pro váš e-shop. Měsíční paušál za používání nástroje Xemel, ve kterém si data kdykoliv podle potřeby upravíte. Xemel data pravidelně automaticky aktualizuje.
Jednorázový poplatek se odvíjí od:
 • počtu dodavatelů
 • kvality vstupních dat od dodavatelů, tedy náročnosti
 • velikosti feedů
Měsíční paušál se odvíjí od:
 • počtu produktů ve výstupním feedu (platíte za produkty, které skutečně importujete do e-shopu)
 • frekvence aktualizace feedu
Hodinová sazba je:
1 490 Kč
bez DPH
Cena paušálu:
od 299 Kč měsíčně
do 10 000 produktů
Kompletní ceník za měsíční tarif
Cena se skládá z jednorázového poplatku a měsíčního paušálu.
Jednorázový poplatek
Jednorázový vstupní poplatek za spojení všech zdrojů dat od dodavatelů a vytvoření struktury dodavatelského feedu pro váš e-shop.
Jednorázový poplatek se odvíjí od:
 • počtu dodavatelů
 • kvality vstupních dat od dodavatelů, tedy náročnosti
 • velikosti feedů
Hodinová sazba je:
1 490 Kč
bez DPH
Měsíční paušal
Měsíční paušál za používání nástroje Xemel, ve kterém si data kdykoliv podle potřeby upravíte. Xemel data pravidelně automaticky aktualizuje.
Měsíční paušál se odvíjí od:
 • počtu produktů ve výstupním feedu (platíte za produkty, které skutečně importujete do e-shopu)
 • frekvence aktualizace feedu
Cena paušálu:
od 299 Kč měsíčně
do 10 000 produktů
Kompletní ceník
za měsíční tarif
Proč jsem si vybral Xemel
Od začátku projektu GREJT jsme hledali řešení, které by nám pomohlo zpracovat velké množství informací, a tedy množství feedů v co nejkratším čase. Xemel jako nástroj nám plně vyhovuje nejen svou rychlostí, ale také jednoduchým a příjemným uživatelským prostředím, jehož prostřednictvím můžeme feedy sami upravovat a přizpůsobit je potřebám našeho e-shopu. Přestože naše požadavky nejsou vždy jednoduché, protože často je napojení na dodavatele dost složité, stejně jako následná práce s feedy, tým Xemelu nám vždy dokázal vytvořit řešení na míru i s přidanou hodnotou. Důležité bylo pro nás také napojení na Kaufland Marketplace, které tým Xemelu zvládl opravdu rychle a jednoduše. Ve výsledku je Xemel jeden ze základních kamenů, který zajišťuje růst a potenciál e-shopu GREJT.
Radovan Cifra, CEO [ GREJT ]
Radovan Cifra
Proč jsem si vybral Xemel
Na Xemelu nás zaujala jeho rychlost a množství zpracovaných položek za danou cenu. Proto jsme přešli od konkurence a nyní zpracováváme stovky výstupních feedů pro desítky našich e-shopů. Ty můžeme libovolně přizpůsobovat našim potřebám bez nutnosti zásahů našeho vývojového týmu nebo administátorů. U některých feedů se často mění ceny a i díky tomu, že nám Xemel umožňuje aktualizaci feedů každých 20 minut, je tohle možné dělat automaticky. Kromě našeho hlavního segmentu kontaktních čoček tak můžeme pracovat jinak s kategorií dioptrických brýlí, přizpůsobovat si segment slunečních brýlí v sezóně nebo daný feed přizpůsobit konkrétní platformě, pro kterou je určený, vypínáním a zapínáním položek. Xemel určitě můžu doporučit každému, kdo potřebuje spravovat větší množství feedů.
Jan Jelínek, CMO [ Alensa ]
Jan Jelínek
Proč jsem si vybral Xemel
Nástroj Xemel nám vyhovuje svou skvělou jednoduchostí. Úpravy ve feedech dokážeme dělat sami už na úrovni marketingu bez potřeby zásahu programátora. ZOOT je největší český e-shop s módou, který nabízí více než milion módních kousků předních světových značek.
Milan Polák, CEO [ ZOOT ]
Milan Polák
Proč jsem si vybral Xemel
Náš systém generuje speciální feed vlastní struktury. V Xemelu však nebyl problém feed zpracovat a upravit pro potřeby jednotlivých srovnávačů. Byli schopni nám vytvořit balíček „na míru“, v rámci kterého se starají o naše feedy. Spolupráci s Xemelem si velmi chválíme. Xemel tým řeší naše požadavky rychle a spolehlivě. Naše feedy jsou kvalitní a zaručují nám efektivní inzerci na zbožových srovnávačích jak v Česku, tak v zahraničí.
Jan Bartoš, Webshop Manager [ HORNBACH ]
Jan Bartoš
Proč jsem si vybral Xemel
Xemel nám pomáhá s úpravou feedů k napojení na marketplace jako je Kaufland nebo Emag. Také nám pomáhají upravovat a slučovat feedy pro naše B2B partnery. Tyto úpravy jsou pro nás klíčové k dalšímu růstu obchodních příležitostí. Naše spolupráce je naprosto bezproblémová. Na tým Xemelu je spolehnutí a máme jistotu, že nám vždy pomohou.
Josef Pelikán, CSO [ VUCH ]
Josef Pelikán
Proč jsem si vybral Xemel
Vzhledem k tomu, že náš e-shopový systém Simplia neumožňuje vytváření vlastních feedů a úpravu těch stávajících, je pro nás Xemel velkou pomocí a skvělým řešením pro náš rozvoj. Díky němu a hlavně i zaměstnancům Xemelu máme feedy vytvořené tak, jak potřebujeme. S každým problémem nebo potřebou se mohu na tým Xemelu s důvěrou obrátit. Vždy vymyslí řešení. Nejde u nich neexistuje. Za skvělé považuji i možnost spojovat více feedů dohromady a vytvářet tak jeden naprosto komplexní výstupní feed. Díky funkcím Xemelu pro nás není problém rozšiřovat prodej na další i mezinárodní prodejní platformy. Xemel všem doporučuji.
Kateřina Achrer, COO [ POPRON ]
Jan Bartoš
Proč jsem si vybral Xemel
Se službami Xemelu jsme velmi spokojeni. Díky Xemelu máme zajištěno napojení dodavatelských dat do e-shopů na platformě Upgates i do našich propojovacích aplikací. Pravidelně odebíráme servisní hodiny a můžeme tak veškerou správu feedů přenechat přímo na Xemel týmu, což je kooperace, která nám maximálně vyhovuje. Můžeme tak úpravy ve feedech přenechat odborníkům v jejich aplikaci a sami čas věnovat tam, kde potřebujeme.
Kamil Kopecký, E-shop konzultant [ SniperDesign ]
Kamil Kopecký

Co vás nejčastěji zajímá?

 • Budete potřebovat přístup do administrace mého e-shopu?
  Přístup do administrace vašeho e-shopu nepotřebujeme. Dostanete od nás k dispozici URL výsledného feedu s upravenými daty všech dodavatelů, ve struktuře, kterou požaduje váš e-shop. Tento feed poté jednoduše sami importujete do vašeho e-shopu.
 • Kolik můžu najednou napojit dodavatelů?
  Neexistuje žádný limit na počet dodavatelů. Pomocí Xemelu do e-shopu napojíte všechny dodavatele, které potřebujete.
 • Jak často dochází k aktualizaci dat?
  K aktualizaci produktových dat na straně Xemelu dochází standardně každých 45 minut. Četnost lze zvýšit i snížit, tak jak potřebujete. Pokud si přejete změnit četnost aktualizace dat, napište nám prosím na info@xemel.cz.
 • Paušál v podobě měsíčního poplatku platím jen za produkty, které nakonec importuji do e-shopu?
  Ano, platíte jen za počet produktů ve výsledném feedu, který importujete do e-shopu. Cena začíná na 299 Kč / měsíčně pro až 10 000 produktů, viz ceník.
 • Napojíte dodavatele i na mé e-shopové řešení?
  Dodavatele běžně napojujeme na e-shopy, které běží na platformě Shoptet, Upgates a Eshop-rychle. Pokud máte jiného poskytovatele e-shopového řešení, napište nám nezávaznou poptávku na info@xemel.cz. Koukneme na specifikaci vašeho e-shopového řešení a s vysokou pravděpodobností pomůžeme s napojením na dodavatele i vám.
 • Kdy začnu za Xemel platit?
  Nejprve se domluvíme na spolupráci a po schválení cenové nabídky zaplatíte jednorázový vstupní poplatek a my připravíme strukturu dodavatelského feedu pro váš e-shop. Pravidelný měsíční paušální poplatek začínáte platit až následující měsíc.

Máte zájem o napojení na dodavatele?

Kontaktujte nás.
Připravíme cenovou nabídku a domluvíme spolu detaily.